SEO Arama Motoru Optimizasyonu

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU ( SEO)

WEB SİTENİZİN ARAMA MOTORLARINDA BULUNABİLMESİ İÇİN...

Arama Motoru Optimizasyonunun (SEO) amacı: İnternette hizmet yada ürün grubunuz ile ilgili arama yaptıklarında, internet ziyaretçilerinin sizi bulmalarına yardımcı olmaktır.

Özgün ve doğru sayfa başlıkları oluşturulmalı

Özgün ve doğru sayfa başlıkları oluşturulmalı

Başlık, hem kullanıcılara hem de arama motorlarına belirli bir sayfanın konusunun ne olduğunu belirtir. Sayfalarınızın her birisinin ideal olarak kendine özgü bir başlık etiketi olmalı,.

 ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU ( SEO)

İçerik bilgisini daha kolay anlaşılması için URL’ler düzenlenmeli

Sitenizin içeriği ve yapısına uygun kelimeler içeren URL’ler, sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için daha kolay kullanım sağlar. Arama motorlarının da sitenize ulaşımını kolaylaştırır

Araöa motoru optimizsyonu seo

Sitede kullanılan görselle optimize edilmeli

Sitede yer alan her bir görsel optimize edilmeli ve arama motorlarının tanıması için isimlendirilmeli. Düzenli dosyalanmalı

Arama motoru optimizasyonu seo

Her sayfa için ayrı açıklamalar tanınmalı

Web sitenizde bulunan bir sayfanın tanım (“açıklaması”),  kullanıcılara, Google ve diğer arama motorlarına sayfanın ne hakkında olduğuna dair özet bilgi sağlar.  Her sayfa doğru özetlenmelidir.

Sitenizdeki bağlantılar, arama motorları için çok önemlidir.

Sitenizdeki bağlantılar, arama motorları için çok önemlidir.

Sitedeki gezinti bağlantıları, ziyaretçilerin aradıkları içeriği kolayca bulmalarını  ve arama motorlarının önemli görülen içeriğin neler olduğunu anlamasına yardımcı olur.

Mobil siteler arama motorlarına bildirilmeli

Mobil siteler arama motorlarına bildirilmeli

Mobil arama kullanıcı kitlesine ulaşmak kolay değildir.  Mobil arama sonuçlarında bulunabilmek için bir dizi işlem yapılması gerekmektedir.

Arama motoru optimizasyonu, bir kere yapıp, sürekli başarı elde edeceğiniz bir çalışma değildir. zaman ve emek isteyen, sürekli takip edilmeye ihtiyaç duyan, yeni kaynaklarla yeniden düzenlenmesi gereken çalışmalar bütünüdür. 
ARGESOFT‘un sertifikalı uzman kadrosu ile her bütçeye uygun paketlerimizle arama sonuçlarında yerinizi alın

Bilgi için bizimle iletişime geçin