KEP- Kayıtlı Elektronik Posta

KEP KAYITLI E-POSTA

"Kağıt, mürekkep, zarf, postalama,
arşivleme ve mutabakat konularında zaman kazanır,
maliyetlerinizi azaltırsınız."

Kayıtlı E-Posta Hizmetleri TURKKEP İş Ortaklığı ile sunmaktadır

Kayıtlı E-Posta Nedir?

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), her türlü ticari, hukuki yazışma ve belge paylaşımlarınızı gönderdiğiniz biçimde koruyan, alıcının kim olduğunu kesin olarak tespit eden, içeriğin kesinlikle değişmemesini ve içeriği yasal geçerli ve güvenli, kesin delil haline getiren sistemdir.

Kayıtlı E-post yasal kanıt olarak kullanılır, eslim edildikten 24 saat sonra alıcısı tarafından yasal olarak okundu kabul edilir. Gönderinin bütünü güvence altına alınır ve değiştirilemez. Resmi ve ticari yazışmaların hızlanmasını sağlar. Kağıt kullanımı, arşivleme, posta ve işlem maliyetlerinin düşmesini sağlar, çevrecidir. Kurum ve bireyler, şahsen ulaştırılması gereken veya içeriğin bütünlüğünün korunmasını gerektiren işlemler için kullanabilir.

Delil Niteliğindedir

Standart elektronik posta servislerinin sağladığı gelen ve giden kutusunun yanında delil kutusu da bulundurur. E-postanın gönderilme ve alıcı tarafından okunma zamanı bellidir ve değiştirilemez. 20 yıl süreyle KEP iletisinin oluşturduğu deliller güvenle saklanır.

Hukuki Geçerlilik

lektronik ortamdan gönderme imkanına sahip olduğunuz KEP ile alınan ve gönderilen her mail, mahkeme karşısında bir delildir. Spam’a düşme, okunmadı, ulaşmadı gibi iletişim sorunlarını ortadan kaldırır.

Düşük Maliyetli

İhbar ve ihtar gibi tebligatlarda zorunlu olan noter masrafı KEP ile tarihe karışıyor. Ayrıca postalama, arşivleme, kargolama ve baskı, toner gibi masraflardan da KEP sayesinde kurtulur, zamandan tasarruf edersiniz.

Kayıtlı E-Posta hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin..

Bilgi için bizimle iletişime geçin