Argesoft AXON E-Ticaret B2B ile

ERP Entegrasyonlu

CASPER BAYİ PLATFORMU

 

Tek platformda istenildiği kadar bayinin erişebildiği, stok izleme, sipariş, sevkiyat takibi, cari hesap kontrolü vb. işlemlerin yapıldığı bayi platformu.

 

Müşteri Profili

Casper, yılda 1 milyon adet bilgisayar üretim kapasitesine sahip, 1500’ü aşkın bayisi ile ülkemizin 1 numaralı bilgisayar üreticisidir. Casper üretim tesisi, Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük üretim tesislerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Mevcut durumun korunması ve ileriye götürülebilmesi için, çok önem verdiği bayileri ile iş süreçlerini daha efektif hale getirebileceği bir e-iş bayi platformu arıyordu.

 

Argesoft AXON E-Ticaret B2B Platformu ile bayilerimizin sipariş, ödeme, sipariş izleme gibi tüm süreçlerimizde inanılmaz hız kazandık. Bayilerimiz siparişlerini online verebiliyor, siparişe bağlı veya cari hesabına ilişkin harici ödemelerde bulunabiliyorlar.  ERP uygulamamız MS AXAPTA ile entegrasyon sayesinde faturalar otomatik olarak kesiliyor, cari borç kayıtları oluşturuluyor ve uygulamaya entegre bir başka ARGESOFT uygulaması olan JOINTPOS ile yapılan tahsilatlarda yine otomatik olarak cari hesabına alacak olarak işleniyor.

Günümüzde vazgeçilmez bir iş yapma yöntemi olan e-iş konusunda, yıllardır yazılım tedarikçimiz olan ARGESOFT ile çalışmak çok faydalı oldu, proje ile elde edilen verimlilik ve karlılık sonucu projemiz kendisini 1 yıldan kısa sürede amorti etti.

 

Altan Aras Fakılı

Yönetim Kurulu Başkanı

CASPER

 

 

ÇÖZÜME GENEL BAKIŞ

Durum

Giderek genişleyen bayi ağı üzerinde sipariş ve sevkiyat takibi, tahsilat oldukça güçleşmekte, zaman ve maliyet kayıpları yaratmaktaydı. Sipariş, faturalama, cari borç ve alacak kayıtlarının manuel yapılması zaman ve nakit akışında kayıplar oluşturuyordu. ARGESOFT’un analiz, danışmanlık ve entegrasyon konusundaki birikimi dikkate alınarak ihtiyaçların Argesoft AXON B2B uygulaması ile karşılanması planlandı.

 

Çözüm

Sipariş, siparişin izlenmesi, sevkiyatın izlenmesi, cari hesapların takibi,

Stok planlama, üretim planlama, sevkiyat planlamaya yönelik veri bütünlüğü,

İnsan faktörü ve hatanın minimize edilmesi, hatalı sipariş ve sevkiyatın minimize edilmesi, buna bağlı zaman ve maliyetlerin kaldırılması,

Bayiler ile iletişim için sürekli güncel bir platform.

 

Yukarıdaki tüm fonksiyonların yer aldığı tek bir uygulama; Argesoft AXON B2B Uygulaması.

 

Yararlar

Bayiler siparişlerini, görerek ve kıyaslayarak veriyorlar, faks, telefon veya e-maille siparişte olduğu gibi hatalı sipariş ihtimali yok. Üstelik siparişler MS Axapta’ya otomatik olarak işleniyor ve faturalanmak üzere hazır.

Sipariş vermenin basitliğin yanında, bayiler siparişlerinin alındığını onaylamak için ilgili Ana Dağıtıcıyı telefonla arayıp teyit almıyorlar, çünkü sistemde siparişlerine ilişkin durumu izleyebiliyorlar.

Zamanında gelecek üretim bilgisi ile üretimdeki gecikmeler en aza indirilebiliyor.

Bayinin verdiği sipariş üzerinden hatalı sevkiyat yapılması önleniyor.

Sipariş kolaylığı, durumlarının izlenmesi, sevkiyatın zamanında yapılması bayi ve nihai kullanıcı memnuniyetini arttırıyor.

Stok planlama, üretim planlama, sevkiyat planlamaya yönelik veri bütünlüğü,

Siparişten teslimata tüm süreçlerdeki otomasyon çok daha yüksek hızda ve doğru olarak yapılabiliyor, süreçlere müdahaledeki insan faktörü minimize ediliyor, toplamda zaman kazanılıyor, maliyet azalıyor.

Bayiler ile iletişim için sürekli güncel bir platform.

 

Yazılımlar ve Hizmetler

Argesoft AXon E-Ticaret B2B Uygulaması

MS .Net Geliştirme Platformu

MS C# Geliştirme Dili

MS SQL Server

MS Internet Information Server